Dekoratif Epoksi Zemin Kaplama

Dekoratif epoksi zemin kaplama farklı, değişik veya özel bir zemin talep edenler için alternatifsiz bir kaplama türüdür. Dekoratif zemin kaplama tasarladığınız her türlü çizimi,resimi, kareografiyi veya nesneyi zemine yansıtan kaplama çeşididir. Dekoratif epoksi kaplama Öte yandan sağlam dayanıklı ve uzun ömürlü bir kaplamadır. Renk,şekil,tema sınırı yoktur.

dekoratif zemin kaplama
dekoratif zemin kaplama

Dekoratif epoksi zemin kaplamalar farklı uygulama teknikleri ile yapıldıkları için kendi içinde üç ayrı kategoriye ayrılmaktadırlar. Birbiri ile bağdaşmayan ve uygulandığında farklı desen ve sentezler oluşturan epoxy boya ile yapılan dekoratif kaplamalar. Zemin betonunun kaliteli ve sağlam olduğu yerlerde talebe göre ince sınıfına giren az katmanlı ve film tabaka kalınlığı ince olan dekoratif kaplamalar. Multilayer yani çok katmanlı film tabaka kalınlığı olan dekoratif epoksi zemin kaplamalar olarak sıralayabiliriz. Dekoratif epoksi kaplamalarda farklı konseptlere göre zeminde değişik efektlerle görseller ortaya çıkararak estetik, şık uzun ömürlü bir zemin elde etmek mümkündür. Dekoratif epoksi kaplamalarda ki amaç görselliği ve estetiği ön plana çıkarmaktır. Dekoratif epoxy çalışmalarında her türlü konsepte uygun grafik, tasarım çalışmaları yaparak hayalinizi zemine yansıtabiliriz. Şirketimiz uygulamasını ve satışını yaptığı Dekoratif epoksi zemin kaplama çalışmalarında son katta kullandığı koruyucu sayesinde kaymazlığı sağlamakla beraber öncelikle güvenli yürüyüş sürtünme ve aşınmalardan oluşacak deformasyonları bertaraf edecek koruyucu kaymaz ürünler kullanmaktadır. Koruyucu ve kaymazlık sağlayan ürünlerimiz istek ve talepleriniz doğrulusunda şeffaf, yarı mat ve mat şeklinde satılmakta ve kullanılmaktadır. Diğer epoksi kaplamalarında olduğu gibi Dekoratif epoksi kaplama uygulamaların da zemin betonunun sağlamlığı çok önemlidir. Zeminde gevşek ve kalitesiz bir beton plağı var ise öncelik zemindeki beton plağının sağlam kaliteli bir konuma gelmesini sağlamak olacaktır. Firmamız epoxy kaplamalarının yanı sıra zemin betonu güçlendirme uygulamaları ve zemin güçlendirme kimyasallarının satışını da yapmaktadır.

Zemin betonu ne kadar sağlam olursa üzerine uygulanan epoksinin ömrü beton sağlamlığına eş değer olarak daha uzun ömürlü daha dayanıklı olmaktadır. Dekoratif epoksi zemin kaplama m2 birim fiyatları uygulama tekniğine bağlı olarak değişkenlik gösterse de sanıldığı kadar pahalı bir uygulama değildir. Dekoratif epoxy kaplama m2 maliyet fiyatları diğer zemin kaplama ürünleri ile kıyaslandığında ekonomik boyutu anlaşılacaktır. Dekoratif epoksi zemin kaplamayı diğer zemin kaplama ürünleri ile kıyasladığımızda kot farkı oluşturmaması, üzerinde renk ve tasarım değişikliğini daha ekonomik bir bütçe ile değiştirme olanağının bulunması kırma, dökme gibi işlere gerek kalmaması gibi daha bir çok avantajlarını sıralamak mümkündür. Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.