Saf Polyurea Nedir ?

Saf Polyurea Nedir ?

Saf Polyurea Nedir adında anlaşıldığı gibi katkı maddesi içermeyen polyurea ürününe verilen isimdir. Özel olarak geliştirilmiş mobil uygulama araçlarıyla uygulanan yüksek performanslı bir çok asit ve kimyasala karşı dayanıklı ek yeri olmadan polyurea su yalıtımı ve polyurea zemin kaplama uygulamasına olanak sağlayan ileri teknoloji sprey yalıtım sistemidir. Saf polyurea uygulaması uçucu organik madde yani (VOC) içermez bundan dolayı içme suyu depolarına kadar bir çok alanda sorunsuz kullanılabilir.

Saf Polyurea Nedir nasıl uygulanır ?

Seyyar yalıtım araçlarımızın içerisinde bulunan özel donanıma sahip polyurea makinesi ve 2 bileşenli sıvı polyurea ham maddesi ısıtıcılı hortumlar vasıtasıyla uygulama alanına taşınarak yüksek basınç ve ısı altında sprey olarak püskürtülerek uygulanır.Saf Polyurea çok hızlı kuruduğu için bir çok endüstriyel zemin kaplama uygulamalarında ve su yalıtımı uygulamalarında tercih edilir.

Saf polyurea kimyasal dayanımı nedir ?

Polyurea  hiçbir solvent ve uçucu kimyasal madde içermediğinden çevre dostudur. Uygulamanın kimyasal dayanımı çok kuvvetlidir.Özellikle kimyasal ürüne maruz kalan zeminlerde uygulanmış epoksi kaplama gibi ürünler kısa sürede deformasyona uğrayıp zemini kullanılmaz bir hale getirmektedir. Bundan dolayı sızan kimyasal maddelerin toprağa sızmasın önüne geçilememekte ve çevremiz bundan zarar görmektedir.  Kullanım olduğumuz polyurea yüksek formülasyonları sayesinde kimyasal üretim tesislerinde ve kimyasallarla iç içe alanlarda (garaj, otopark, mutfak, üretim tesisleri vb.) bulunan benzin, hidrolik akışkanlar, mazot, motor yağı, sülfürik asit, hidroklorik asit, petrol bazlı kimyasallar, sodyum hidroksit, potasyum hidroksit ve hidrojen sülfür gibi yakıcı kimyasallara dayanıklıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir