Polyurea Çatı Teras Su Yalıtımı

Polyurea çatı teras su yalıtımı özellikle teknoloji çağını yaşadığımız bu dönemde her yıl  su yalıtımı  yaptırmasına rağmen bir türlü istediği  verimi alamayan kurum, kuruluş ve  kişiler için %100  su yalıtımı çözümü sunar.

Polyurea çatı, teras su yalıtımı, belirlenmiş  etkinlikler için  kullanım amacıyla teras olarak planlanmış çatılarda, seramik, beton, karo veya taş kaplama uygulaması su yalıtımı yapamaz.  Beton su alan bir üründür. Seramik kaplama ise bir süre sonra özellikle yağmur suyu asitlerine maruz kaldıktan sonra derzlerden su sızıntısı yapmaya başlar. Taş kaplamalarda da durum aynıdır. İzolasyonu yapılmamış kaplamalardan su döşeme altına geçecek ve oradan da alt katlara yaşam alanlarına sızacak ve yaşam konforunu tehdit edecektir. Bu tür risklere maruz kalmamak için teraslarda en rekabetçi ürün polyureadır.

Su sızan bir çatının yapınıza neden olabileceği zararlar beraberinde büyük masraflar getirmektedir.  Çatı ve teras zemininde kullanılmış olan  seramik, granit, taş veya beton  kaplama uygulamaları kesinlikle  su yalıtımı işlevi görmemektedir.  Beton yapısı itibari ile  su alan bir bileşendir. Seramik ve benzeri tür kaplamalar ise bir süre sonra özellikle yağmur ve kar suyu asitlerine maruz kalırlar.Sonrasında ise  derzlerinin bozulup çatlamasından dolayı su sızıntısı yapmaya başlar. Benzer tür kaplamalarda da durum çok faklı değildir. Alt yapısı doğru izolasyon  yapılmamış kaplamalardan su döşeme altına geçerek alt katmanlara, oradan da  yaşam ve iş faaliyet alanlarına sızar böylelikle yaşam ve iş konforunu tehdit eder. Bu tarz sorunlar ile karşı karşıya iseniz yada karşılaşmak istemiyorsanız, çözüm %100 Polyurea su yalıtımı uygulamasıdır. Polyurea Çatı Teras Su Yalıtımı