Epoksi Ara kat Kaplama

Epoksi ara kat kaplama film tabaka kalınlığı istenilen zeminlerde kullanılır. Epoksi ara kat genellikle endüstriyel epoksi kaplamalarda ihtiyaç duyulan bir kaplamadır. Epoksi ara kat Zeminin sürtünme ve aşınmaya karşı mukavemetini artırarak, lamine eder. Epoksi ara kat Üzerine gelecek son kat uygulamanın zemine daha düzgün uygulanmasını ve yapışmasını sağlar.

epoksi ara kat kaplamaAra kat epoksi zemin kaplama self Leveling tekniği ve multi Layer sisteminin bir parçasıdır. Sanayi tipi uygulamalarda ve orta ölçekli kaplamalarda zemin beton plağının segragosyonlu olduğu yerlerde, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu durumlarda alt yapı oluşturmak amacı ile kullandığımız sistemdir. Ara kat epoxy kaplama Astar sonrası bir veya daha çok katmanlı uygulamalarımız mevcuttur. Ara kat uygulama sebebimiz sadece zemindeki segregasyonları tesviye etmek değil aynı zamanda üzerine uygulamasını yapacağımız son kat epoksi kaplama uygulamasının alt yapısını oluşturmaktır.

Epoksi zemin kaplama alt yapısı oluştururken şirketimizin teknik kadrosunun yaptığı ekspertizler göz önüne alınarak doğru uygulama doğru malzeme seçimi ve eksiksiz katman oluşumu titizlikle yapılmaktadır. Ara kat epoksi zemin kaplama sistem tablosu ve üzerine gelecek trafik yükü, m2’ye binecek tonaj, yapının dinamik-statik hareketleri hesaplandıktan sonra uygulaması yapılan önemli bir katmandır. Doğru ekspertiz uzun ömürlü bir kaplama elde edilmesini sağlar. Bu nedenle sistem belirleme zemin beton analizi beton nemi uygulanacak epoksi reçinenin özellikleri önemli unsurların başında yer almaktadır. Ara kat epoksi kaplamayı zemin betonunun fiziksel özelliklerine ve çalışma ortamının şartlarına göre iki kompenantlı, üç kompenatlı veya zenginleştirilmiş dört kompenantlı uygulamak mümkündür.

Ara kat epoxy kaplaması yapılarak elde edilen farklı epoksi kaplamalar uzun ömürlü kaplamaların başında gelmektedir. Bunun da başlıca avantajları ara kat epoksi kaplamanın öncesinde kullanılan epoksi astarın üzerinde film tabaka kalınlığı yaparak üzerine gelecek olan son kat kaplamanın taşıyacağı yükü paylaşmasıdır. Ara kat epoksi kaplama uygulama yapılan sisteme m2 fiyatı olarak ekstra fazla bir maliyet getirmez. Fakat sistem de kullanılacak ara kat sayısı sarfiyat ve işçilikle orantılı olduğu da unutulmamalıdır. Ara kat epoksi kaplama uygulamalarının değişik uygulama teknikleri mevcuttur. zemin beton plağının durumuna göre rulo ile sürme tekniği,çelik mala ile sıyırma, çelik mala ile self Leveling uygulama, Mastarlı ara kat uygulama veya püskürtme sistemle ara kat uygulama yapmak mümkündür.

Epoksi ara kat kaplama uygulaması yapılmış zeminlerde düz camsı, yarı mat veya mat düz camsı, portakal kabuğu görünümlü (tekstürlü – Grenli), zımpara yüzeyli, dekoratif, farklı tasarımlı, uygulama yapmak seçenekler arasındadır. Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.